SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ

Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Programının amacı, alanında kullanılan her türlü araç ve gereçle ilgili etkin kullanıma sahip olmak, Saç ve cilt bakımı yapımını temel düzeyde öğrenmek, kozmetiklerle saç bakım ürünlerinin içerik, ayrıntı ve uygulama esaslarına ilişkin bilgiler ile saç ve saç hastalıkları hakkında ayrıntılı bilgilere sahip meslek elemanları yetiştirmek.

ÇALIŞMA ALANLARI

Kamu ve özel kurumlara dermatoloji kliniklerinde, polikliniklerin medikal estetik birimlerinde, özel estetik merkezlerinde, otellerin spa ve güzellik merkezlerinde, tüm güzellik salonları ve güzellik merkezlerinde makyaj ihtiyacı duyulan tüm sahne gösterilerinde, kozmetik ürün satışı yapan firmaların eğitim ve satış pozisyonlarında, kendine ait bir işletmede çalışabilmektedirler.

 

DGS İLE GEÇİLEBİLEN PROGRAMLAR

Kimya

Türkiye Çeviri Piyasasında Çevirmenlik ve Çeviri İşletmeciliği Semineri

27 Mar 2019

Yüksekokulumuz Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı Öğr. Gör. Nihal Tuzcu tarafından gerçekleştirilen Türkiye Çeviri Piyasasında Çevirmenlik ve Çeviri İşletmeciliği konulu seminer Konak Yerleşkemizde gerçekleştirildi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Kemal Istıl; Türkiye’de çevirmenlik ve mevzuatı, çeviri hizmetinde vergi yükümlülükleri, proje yöneticiliği ve çeviri hizmetinde pazarlama alanlarıyla ilgili öğrencilerimizi bilgilendirdi.

Seminer, Kemal Istıl’a teşekkür belgesinin verilmesinin ardından öğrencilerimize katılım belgesi verilmesi ile sona erdi.