SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ

Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Programının amacı, alanında kullanılan her türlü araç ve gereçle ilgili etkin kullanıma sahip olmak, Saç ve cilt bakımı yapımını temel düzeyde öğrenmek, kozmetiklerle saç bakım ürünlerinin içerik, ayrıntı ve uygulama esaslarına ilişkin bilgiler ile saç ve saç hastalıkları hakkında ayrıntılı bilgilere sahip meslek elemanları yetiştirmek.

ÇALIŞMA ALANLARI

Kamu ve özel kurumlara dermatoloji kliniklerinde, polikliniklerin medikal estetik birimlerinde, özel estetik merkezlerinde, otellerin spa ve güzellik merkezlerinde, tüm güzellik salonları ve güzellik merkezlerinde makyaj ihtiyacı duyulan tüm sahne gösterilerinde, kozmetik ürün satışı yapan firmaların eğitim ve satış pozisyonlarında, kendine ait bir işletmede çalışabilmektedirler.

 

DGS İLE GEÇİLEBİLEN PROGRAMLAR

Kimya

Açık Hava Dersi Etkinliği

22 Mar 2019

Yüksekokulumuz İnşaat Teknolojisi Programı Yapı Teknolojileri dersi kapsamında düzenlenen Açık Hava Dersleri-1 etkinliği Öğr. Gör. Ahmet Karakurt’un önderliğinde 22 Mart Cuma günü İzmir Enternasyonal Fuarında gerçekleştirildi.

İzmir için önemli, tarihi ve turistik yerlerinin yapı teknolojisi bakımından önemini öğrencilerimize tanıtabilmek amacıyla başlatılan Açık Hava Dersleri başka destinasyonlarla, ilerleyen süreçte de devam edecektir.