SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ

Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Programının amacı, alanında kullanılan her türlü araç ve gereçle ilgili etkin kullanıma sahip olmak, Saç ve cilt bakımı yapımını temel düzeyde öğrenmek, kozmetiklerle saç bakım ürünlerinin içerik, ayrıntı ve uygulama esaslarına ilişkin bilgiler ile saç ve saç hastalıkları hakkında ayrıntılı bilgilere sahip meslek elemanları yetiştirmek.

ÇALIŞMA ALANLARI

Kamu ve özel kurumlara dermatoloji kliniklerinde, polikliniklerin medikal estetik birimlerinde, özel estetik merkezlerinde, otellerin spa ve güzellik merkezlerinde, tüm güzellik salonları ve güzellik merkezlerinde makyaj ihtiyacı duyulan tüm sahne gösterilerinde, kozmetik ürün satışı yapan firmaların eğitim ve satış pozisyonlarında, kendine ait bir işletmede çalışabilmektedirler.

 

DGS İLE GEÇİLEBİLEN PROGRAMLAR

Kimya

Çiğli Rotary M.T.A.L. Öğrencilerinin Yüksekokulumuza Ziyaretleri

12 Mar 2019

Çiğli Rotary Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri 12 Mart 2019 tarihinde Yüksekokulumuzu ziyaret etti.

Bilgisayar Programcılığı, Sağlık Programları, Dış Ticaret, Bankacılık ve Sigortacılık Programımızla ilgili bilgi alan öğrenciler, İzmir Yerleşkemizde eğitim hayatını yerinde deneyimledi.