SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ

Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Programının amacı, alanında kullanılan her türlü araç ve gereçle ilgili etkin kullanıma sahip olmak, Saç ve cilt bakımı yapımını temel düzeyde öğrenmek, kozmetiklerle saç bakım ürünlerinin içerik, ayrıntı ve uygulama esaslarına ilişkin bilgiler ile saç ve saç hastalıkları hakkında ayrıntılı bilgilere sahip meslek elemanları yetiştirmek.

ÇALIŞMA ALANLARI

Kamu ve özel kurumlara dermatoloji kliniklerinde, polikliniklerin medikal estetik birimlerinde, özel estetik merkezlerinde, otellerin spa ve güzellik merkezlerinde, tüm güzellik salonları ve güzellik merkezlerinde makyaj ihtiyacı duyulan tüm sahne gösterilerinde, kozmetik ürün satışı yapan firmaların eğitim ve satış pozisyonlarında, kendine ait bir işletmede çalışabilmektedirler.

 

DGS İLE GEÇİLEBİLEN PROGRAMLAR

Kimya

Çeviride Kalite ve Meslek Etiği Etkinliği

05 Mar 2019

Yüksekokulumuz Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik programı tarafından gerçekleştirilen “Çevirmenlikte Meslekleşme ve Çeviri Sektörü' isimli seminer Konak Yerleşkemizde gerçekleştirildi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Çeviri Derneği Başkanı Osman Kaya; çeviride kalite, meslek etiği ve iyi bir çevirmende olması gereken nitelikleri öğrencilerimizle paylaştı.

Dernek Başkanlığının yanı sıra Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik programının sektör danışmanlığını da yapan Osman Kaya, öğrencilerimize, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttüğü Universal ve Dil Hizmetleri Yayıncılığın İstanbul Şubesinde staj yapma sözü verdi. Meslek Yüksekokulumuzun akademisyenleri ile etkinlik sonrasında bir araya gelen Osman Kaya, programın gelecek yıllarda uygulanması gereken ders müfredatını sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yeniden gözden geçirdi.