SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ

Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Programının amacı, alanında kullanılan her türlü araç ve gereçle ilgili etkin kullanıma sahip olmak, Saç ve cilt bakımı yapımını temel düzeyde öğrenmek, kozmetiklerle saç bakım ürünlerinin içerik, ayrıntı ve uygulama esaslarına ilişkin bilgiler ile saç ve saç hastalıkları hakkında ayrıntılı bilgilere sahip meslek elemanları yetiştirmek.

ÇALIŞMA ALANLARI

Kamu ve özel kurumlara dermatoloji kliniklerinde, polikliniklerin medikal estetik birimlerinde, özel estetik merkezlerinde, otellerin spa ve güzellik merkezlerinde, tüm güzellik salonları ve güzellik merkezlerinde makyaj ihtiyacı duyulan tüm sahne gösterilerinde, kozmetik ürün satışı yapan firmaların eğitim ve satış pozisyonlarında, kendine ait bir işletmede çalışabilmektedirler.

 

DGS İLE GEÇİLEBİLEN PROGRAMLAR

Kimya

Konak RAM 2. Dönem Toplantısı

28 Şub 2019

Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konak Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin ilçede bulunan rehberlik öğretmenlere yönelik düzenlediği 2. dönem ilk toplantısı İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Konak Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Katılımın çok yoğun olduğu toplantıya konuşmacı olarak katılan Emekli Hakim Murat Aydın, rehber öğretmenlerimize ‘Çocuk İhmali ve İstismarı konusunda bilgilendirmede bulundu.