SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ

Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Programının amacı, alanında kullanılan her türlü araç ve gereçle ilgili etkin kullanıma sahip olmak, Saç ve cilt bakımı yapımını temel düzeyde öğrenmek, kozmetiklerle saç bakım ürünlerinin içerik, ayrıntı ve uygulama esaslarına ilişkin bilgiler ile saç ve saç hastalıkları hakkında ayrıntılı bilgilere sahip meslek elemanları yetiştirmek.

ÇALIŞMA ALANLARI

Kamu ve özel kurumlara dermatoloji kliniklerinde, polikliniklerin medikal estetik birimlerinde, özel estetik merkezlerinde, otellerin spa ve güzellik merkezlerinde, tüm güzellik salonları ve güzellik merkezlerinde makyaj ihtiyacı duyulan tüm sahne gösterilerinde, kozmetik ürün satışı yapan firmaların eğitim ve satış pozisyonlarında, kendine ait bir işletmede çalışabilmektedirler.

 

DGS İLE GEÇİLEBİLEN PROGRAMLAR

Kimya

FabLab Meslek Fabrikası

13 Şub 2019

“FabrikaLab İzmir, akademisyenlerimizle, teknolojiyle üretimi konuşuyor”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası FabrikaLab Proje Koordinatörü Dr. Sonay Ş. Şan ve Mekanik Atölye Koordinatörü Melis Başkonuş Demirci tarafından İzmir yerleşkemizde “Fablab Meslek Fabrikası” konulu seminer gerçekleştirildi.

İzmir kent merkezinde halka açık ve ücretiz hizmet veren ilk FabLab çalışanları, verdiği hizmetler, teknik donanımlar, etkinlikler, prototip atölyesi ve üretim hakkında akademisyenlerimiz bilgilendirildi.