SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ

Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Programının amacı, alanında kullanılan her türlü araç ve gereçle ilgili etkin kullanıma sahip olmak, Saç ve cilt bakımı yapımını temel düzeyde öğrenmek, kozmetiklerle saç bakım ürünlerinin içerik, ayrıntı ve uygulama esaslarına ilişkin bilgiler ile saç ve saç hastalıkları hakkında ayrıntılı bilgilere sahip meslek elemanları yetiştirmek.

ÇALIŞMA ALANLARI

Kamu ve özel kurumlara dermatoloji kliniklerinde, polikliniklerin medikal estetik birimlerinde, özel estetik merkezlerinde, otellerin spa ve güzellik merkezlerinde, tüm güzellik salonları ve güzellik merkezlerinde makyaj ihtiyacı duyulan tüm sahne gösterilerinde, kozmetik ürün satışı yapan firmaların eğitim ve satış pozisyonlarında, kendine ait bir işletmede çalışabilmektedirler.

 

DGS İLE GEÇİLEBİLEN PROGRAMLAR

Kimya

14.Uluslararası Tedarik Zinciri Eğitim Kampı Ziyareti

05 Şub 2019

Yıldız Teknik Üniversitesi Kalite ve Verimlilik Kulübü Tarafından 5-6 Şubat 2019 tarihinde düzenlenen 14.Uluslararası Tedarik Zinciri Eğitim Kampına Meslek Yüksekokulumuz Lojistik Programı öğrencilerimiz ,Dr.Öğr.Üyesi Dilek Işılay Üçok ve Öğr.Gör. Sarp Güneri eşliğinde katılım gerçekleştirmiştir.

Etkinlik kapsamında öğrenciler lojistik sektörünün öncü firmalarının yöneticileriyle tanışma; sektördeki uygulama örneklerini görme ve staj başvurusu yapma fırsatını yakalamışlardır. Aynı zamanda etkinliğin tamamına katılan öğrenciler, katılım sertifikalarını almaya hak kazanmışlardır.