SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ

Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Programının amacı, alanında kullanılan her türlü araç ve gereçle ilgili etkin kullanıma sahip olmak, Saç ve cilt bakımı yapımını temel düzeyde öğrenmek, kozmetiklerle saç bakım ürünlerinin içerik, ayrıntı ve uygulama esaslarına ilişkin bilgiler ile saç ve saç hastalıkları hakkında ayrıntılı bilgilere sahip meslek elemanları yetiştirmek.

ÇALIŞMA ALANLARI

Kamu ve özel kurumlara dermatoloji kliniklerinde, polikliniklerin medikal estetik birimlerinde, özel estetik merkezlerinde, otellerin spa ve güzellik merkezlerinde, tüm güzellik salonları ve güzellik merkezlerinde makyaj ihtiyacı duyulan tüm sahne gösterilerinde, kozmetik ürün satışı yapan firmaların eğitim ve satış pozisyonlarında, kendine ait bir işletmede çalışabilmektedirler.

 

DGS İLE GEÇİLEBİLEN PROGRAMLAR

Kimya

Dünya Engelliler Günü Etkinliği

17 Ara 2018

17 Aralık 2018 tarihinde İzmir Kavram Meslek Yüksekokulumuz Konak yerleşkesinde Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerimiz ve öğretim görevlilerimiz Engelli bireylerin yaşam zorluklarına dikkat çekmek için bir etkinlik gerçekleştirdi. Akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından hazırlanan sunumlarda “Engelsiz Bir Dünya" vurgusu yapıldı.

Yoğun bir ilgiyle dinlenen sunumlarda, etkinliğimizi birçok farklı bölümden öğrencimiz takip etti.