SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ

Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Programının amacı, alanında kullanılan her türlü araç ve gereçle ilgili etkin kullanıma sahip olmak, Saç ve cilt bakımı yapımını temel düzeyde öğrenmek, kozmetiklerle saç bakım ürünlerinin içerik, ayrıntı ve uygulama esaslarına ilişkin bilgiler ile saç ve saç hastalıkları hakkında ayrıntılı bilgilere sahip meslek elemanları yetiştirmek.

ÇALIŞMA ALANLARI

Kamu ve özel kurumlara dermatoloji kliniklerinde, polikliniklerin medikal estetik birimlerinde, özel estetik merkezlerinde, otellerin spa ve güzellik merkezlerinde, tüm güzellik salonları ve güzellik merkezlerinde makyaj ihtiyacı duyulan tüm sahne gösterilerinde, kozmetik ürün satışı yapan firmaların eğitim ve satış pozisyonlarında, kendine ait bir işletmede çalışabilmektedirler.

 

DGS İLE GEÇİLEBİLEN PROGRAMLAR

Kimya

Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Habercilik Atölyesi

23 Kas 2018

Kadına Yönelik Şiddetin Engellenmesi etkinlikleri kapsamında 23 Kasım 2018 Cuma günü Yüksekokulumuzun Konak Yerleşkesinde “Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Habercilik Atölyesi" etkinliği düzenlendi.

Cinsel Şiddet ile Mücadele Derneği Eğitmeni Sn. Şehlem KAÇAR tarafından gerçekleştirilen etkinlik sonunda, eğitime katılan öğrencilerimize katılım belgeleri verildi.